DUBNOVÝ VÝŠLAP NA SVATOU ANNU

V sobotu odpoledne 21. dubna jsme vyrazili na jarní výšlap na Svatou Annu. Výchozím bodem pro nás bylo náměstí před měšickým zámkem, kam se většina výletníků dopravila autobusem MHD.

První náš cíl byl lom na Svaté Anně. Z náměstí k němu není daleko, ale vzhledem k tropické teplotě sobotního odpoledne jsme zajásali při spatření víly Duběnky strážící vstup do lomu. Přesněji řečeno vstup do 1. České soukromé přírodní zóny. V tomto, pro duben nezvykle horkém počasí, jsme zde našli pro nás vítanou oázu. Zelená měkká tráva, voda jezírka ochlazující okolní vzduch, stíny čerstvě olistěných a rozkvetlých stromů. Jeden ze stromů byl obzvláště zajímavý. Podle jeho „plodů“ jsme ho nazvali vajíčkovníkem.

Vše jsme si důkladně prohlédli, prostudovali informační tabule o vzniku lomu a přírodninách zde se nacházejících. Po krátkém odpočinku jsme se ještě chvíli zastavili u kapličky svaté Anny, po níž je celý kopec pojmenován.

Poté jsme se vydali cestou z kopce ke konečnému cíli zahradnictví a cukrárně „Ve srubu“. Tam nám k chuti přišla zmrzlina i chlazené nápoje. V zahradnickém areálu si každý pro sebe něco našel. Dětské hřiště, rozličná zákoutí včetně vodního jezírka, domácí zvířátka, pro které někteří z nás našli ve svých batůžcích něco k snědku.

Všichni, kteří jsme se vydali na tuto jarní vycházku, jsme byli tímto na vzdálenost krátkým, ale na zážitky velice bohatým výletem, nadšeni.

_________________________________________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *