KLUBÁCKÉ ČARODĚJNICE

V sobotu odpoledne se slétly klubácké čarodějnice v Sezimově Ústí 2. Pro tuto příležitost nám zde poskytli útočiště místní zahrádkáři.

Mladé čarodějky i čarodějové museli nejdříve své čarodějné schopnosti dokázat splněním několika záludně těžkých úkolů – hledání ukrytých čarodějnic a jejich koček v zahradě, trefování se míčky do čarodějného kotle, hra kouzelnými kuličkami, porážení čarodějných kuželek. Do plnění některých z těchto disciplín se zapojili i mnozí z dospěláků. Mládežnické čarodějstvo obdrželo za splnění úkolů drobnou odměnu.

Na zapáleném ohni si pak každý upekl nějakou tu uzeninku či chlebík. Ke zpěvu nám přišla zahrát Dana Šulcová (její hraní se pomalu, ale stabilně vylepšuje). Tentokrát mezi námi našla i hudební posilu.
K dispozici bylo i pravé čarodějnické koště, o nějž byl poměrně velký zájem. Na závěr měla být spálena malá, dosti fešná látková čarodějnice. Její výrobce Jiřík Ciffrů se však rozhodl ohni ji nevydat. Takový její konec by psychicky neunesl. Zachránila nás Hanka Skalníková, vytvořením čarodějnice papírové (z tácku a ubrousku), jejímž upálením jsme symbolicky klubácké čarodějnice ukončili.
V klubovně Zahrádkářů jsme si pak ještě chvíli poseděli při kávičce či čaji a pochutnali na dobrotách upečených Marcelou Skalskou a Kubou Růžičkou. Před skončením nás navštívila Romča Dukátová. Tím, že se za námi přes své značné zdravotní problémy vypravila, nám udělala velkou radost.
Děkujeme sezimáckým zahrádkářům za zapůjčení jejich objektu. Budeme velice potěšeni, pokud naše spolupráce s nimi bude do budoucna pokračovat.
________________________________________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *