KURZ PRVNÍ POMOCI

V úterý 22 října jsme v klubovně uspořádali zdravotnickou přednášku věnovanou první pomoci.
Jako lektora jsme si pozvali zkušeného záchranáře z táborské záchranky Lukáše Krále . Ten nás seznámil se základními pravidly poskytnutí první pomoci. Poradilpro nám jak se zachovat v krizových situacích. Vyvrátil některé mýty a námi mylně zažité postupy. Zodpověděl i spoustu našich „odborně“ laických dotazů. Jeho přednáška velmi srozumitelná a plná praktických rad. Lukáš nám připomněl, že se do zachraňování nemáme pouštět bezhlavě. Nejdříve je nutné zhodnotit situaci, uvědomit si, co můžeme zvládnout sami. Přitom dbát na svoji bezpečnost a podle svých nejlepších schopností zraněnému pomoci. Samozřejmě prvním krokem vždy je volat záchranné složky, od nichž získáme přímo po telefonu důležité rady co dělat, než záchranáři dorazí.
Na závěr jsme si všichni zkusili nepřímou masáž srdce, při níž jsme se parádně zapotili a zároveň zjistili, nejde o žádnou legraci. Ač tady v klubovně jsme si přitom hodně legrace užili.
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *