Psychorehabilitační pobyt v Dobronicích

Náš letošní tradiční červnový pobytový víkend byl v pořadí už devatenáctý. Po loňské dobré zkušenosti jsme pro něj zvolili opět rekreační středisko Lužnice v Dobronicích u Bechyně. A ještě jsme si ho o celý den prodloužili.
V kempu jsme se sešli už ve čtvrtek odpoledne. Až do neděle 10. června se toho tady dělo opravdu mnoho.

Hodně se výtvarničilo. Z pěnové hmoty vznikala nejrůznější zvířátka a veselé příšerky, které doma ozdobí pokojíky dětí případně udělají radost mamce v kuchyni na ledničce. Větší děti si touto technikou vytvořily zajímavé obaly na knížky či školní sešity.

Fixy a barvy na textil se uplatnily při malování triček. Tvořili jsme jak podle předem připravených šablon, tak podle vlastní fantazie. Po krátkém a nezbytném zaschnutí barev se většina výtvarníků do vlastnoručně namalovaného trička oblékla. Že to byla velice zajímavá podívaná, nemůže být pochyb.

V sobotu jsme z papírových kytiček, motýlků a podobných ozdob doplněných korálky vyráběli dekorativní závěsy a pestré obrázky.

Poslední den jsme už tradičně korálkovali. Navlékaly se náramky a náhrdelníky. Do této spíše dívčí činnosti se ze zápalem zapojili i chlapci, kteří dokázali vymyslet a vyrobit typicky klukovské ozdoby.

Při všem tomto tvoření jsme procvičovaly prstíky, trénovali trpělivost a osobní kreativita. Děti se naučily pracovat i s tavicí pistolí.

Nedílnou součástí pobytu byla rehabilitace. Na starosti ji měl pan Láďa Stránský. Zasvětil všechny do základů tradičního čínského cvičení Tai-či. Poradil nám s různými technikami psychického a tělesného uvolnění. Pod jeho vedením jsme společně relaxovali za zvuků tibetských mís.

Nezapomněli jsme ani na trochu adrenalinu. V podhradí hradu Dobronice jsme s dětmi děti pátrali po tajuplném pokladu, který děti po splnění supersložitých úkolů skutečně nalezly. Po setmění při tradičním táboráku se děvčata i kluci vydali na strašidelnou stezku odvahy, na jejímž konci čekala samozřejmě sladká odměna.

Celému pobytu přálo krásné slunečné počasí. Kdo měl sluníčka dost, zchladil se v, pod kempem protékající, Lužnici. Našli jsme i dost času jak pro trochu sportování, tak pro zasloužený odpočinek.

Pobyt jsme zakončili v neděli odpoledne slavnostním vyhodnocením s předáním diplomů a drobných dárečků dětem.

Všichni, kteří jsme se sem letos s naším klubem vypravili, jsme byli s celou čtyřdenní akcí velice spokojeni. Příští rok se sem chceme vydat opět. Jistě se přidáte i další.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *