REKONDIČNÍ POBYT V ROUDNÉ


Už po sedmnácté jsme se vydali v pátek 24. června do Roudné do kempu Orion na dvoudenní rekondiční pobyt. Páteční pozdní odpoledne nám zpestřili  policejní psovodi se služebním   německým ovčákem, důvěrně zvaným   „Jeník“. Policisté nám předvedli ukázky jeho výcviku, z nichž nejatraktivnější byla ukázka zadržení pachatele trestného činu . V roli pronásledovaného by se nikdo z nás určitě nechtěl ocitnout.   Poté co „Jeník“ od nás   obdržel zaslouženou odměnu v podobě špekáčků, jsme si s policisty povídali o jejich zajímavé práci. Z našich řad padlo spoustu zvídavých, někdy až netradičních dotazů.

  Večer vzplál táborák.  Nechyběla  kytara ani buřtíky. Po setmění se děti, některé samy, jiné s doprovodem dospělých , vydaly do tajuplně světélkujícího lesa na  tradiční stezku odvahy.  Překonat strach se vyplatilo, na konci „děsuplného“ putování čekala sladká odměna.  Zajímavé, jak někteří dospěláci žasli, co se letos namnožilo světlušek.  Jak to se svítícími broučky opravdu je, jim většinou došlo až se zpožděním. Myšlení fakt bolí.

V sobotu dopoledne jsme se všichni pustili do výroby kočiček z plastových lahví a papírové hmoty.  Malovalo se také  na obličej.  Některé kresby byly  velice zajímavé a působivé.  Před obědem   děti ještě samy uspořádaly koncert s tancem.

Na odpoledne jsme plánovali  výlet za koníky, případně koupání. Naše plány   zhatilo počasí.   Velká odpolední bouřka nás všechny zahnala pod střechu, kde se pokračovalo ve výrobě kočiček.   Během celého dne jsme  využívali služeb šikovného maséra, kterého  jsme mezi sebou  měli.

Před večerním odjezdem domů obdržely děti diplomy a drobné dárečky. Ač tentokrát počasí našemu tradičnímu červnovému pobytu v kempu Orion zrovna nepřálo, přesto se všichni domů vrátili spokojeni a příjemně odpočinutí. Což je pro nás klubáky vůbec to nejdůležitější.


 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *