LOUČENÍ S PRÁZDNINAMI 2017

V sobotu 9. září jsme se sešli v podhradí zříceniny hradu Šelmberk u Mladé Vožice, abychom se rozloučili s letošními prázdninami. I když nás deštivé počasí přimělo o týden setkání odložit, sešla se nás klubáků docela velká parta.
Zdatnější a zvídavější nejdříve zdolali schody majestátní hradní věže. Zatímco se kochali výhledem do širokého okolí, dole pod věží se připravovalo kolbiště pro klubácký boj. Zápolilo se v náročných disciplinách. Poznávání ukrytých předmětů, hádání obrázků, hod míčky na cíl. Zajímavě se vyvíjel běh s vajíčkem na lžíci – ne všechna vejce přežila bez úhony. Nejdramatičtěji se soupeřilo ve skocích v pytli. Kromě dětí zlákala bojová atmosféra i téměř všechny dospěláky. Ti bojovali celým tělem i duší, někteří dokonce zanechali na závodišti vlastním tělem vyrytou brázdu. Objevila se i kritika na údajně příliš úzké pytle. V soutěžích se nenechal zahanbit ani sedmnáctiměsíční Jonášek.
Přes líté boje nedošlo ani k nejmenšímu zranění a všichni společně, vedeni dětmi, jsme se vydali hledat do blízkého lesa ukrytý poklad. Cestu k němu bezpečně vytyčily kouzelné houbičky. V nalezené truhlici se ukrývaly ňamky, které byly dětem odměnou za splněné soutěžní úkoly.
Poté byl zažehnut oheň. Opékaly se buřty. Povídalo se, vzpomínalo na prázdniny, kuly plány do budoucna. Dobrou náladu podpořila kytara v rukou Dany Šulcové (od loňského roku se její hudební projev velice vylepšil) a Marcely Hervířové. Došlo dokonce na vánoční koledy.
Pochutnali jsme si i na buchtě a kafíčku – dodala Iva Růžičková. Prostě pohoda. Až nastupující soumrak, k naší lítosti, nás přiměl k loučení.
Veliký dík patří celé Hervířově rodině za zajištění soutěží a rekvizit včetně dřeva na táborák a jejich slípkám za dodání kvalitních vajíček.
Zároveň děkujeme všem, kteří se sobotní akce zúčastnili a přejeme všem klubákům příjemný a pohodový školní rok 2017/2018!!!
__________________________________________________________________________________________________________________________________


MVI_2193

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *