TRADIČNÍ VÝLET DO GMÜNDU

Dvěma autobusy vyrazila v sobotu 11. listopadu devadesátka klubáků na tradiční předvánoční výlet do Solných lázní v rakouském Gmündu. Scénář máme už leta zavedený – společné foto, trocha čekání na vstupenky, koupit je pro tolik lidí není nejjednodušší. Pak rychle najít a obsadit strategicky výhodná místa u bazénů. Letos naštěstí bylo volněji.
Poté už se všichni vrhají do vodních radovánek. Každý podle svého gusta. Divoká řeka, vířivky, tobogán, všeliké trysky a bubliny. V rytmu hudby se někteří zapojují do vodního aerobiku.
Tentokrát jen ti otužilejší vyrazili do venkovního bazénu. Studený vítr nebyl právě nejpříjemnější.
Přesto se mezi námi našli odvážlivci, kteří vyzkoušeli vodu přilehlého přírodního jezera. Ale až když se pořádně vyhřáli v sauně. Zdejší saunový svět uváděl klubáky, především nováčky, do nebývalého nadšení.
Mládežníci zase vyzkoušeli svoji šikovnost a obratnost na lezecké stěně.
Kdo se nespokojil se svačinou z domácích zdrojů, ochutnal dobroty v místní restauraci.
Po čtyřech hodinách vodního dovádění a relaxování jsme se příjemně unaveni usadili v autobusech a vydali se k domovu. A to jistě mnohé doma čekala, nejspíš k nedělnímu obědu, husí pečínka. Bylo přece svatého Martina.

___________________________________________________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *