Vánoční besídka

V pondělí 11.12. se naše děti sešly na tradiční předvánoční besídce v prostorách Kaňky.
Hlavním bodem programu bylo vystoupení folklorního dětského souboru Dubínek ze Sezimova Ústí. Děti byly nadšeny pestrým pásmem lidových písniček, říkanek, tanečků a koled, jejichž prostřednictvím jim „Dubínci“ představili už často zapomenuté staročeské vánoční zvyky a obyčeje. K tomu všemu vyhrával doopravdický dudák. Mnohé z dětí zaujaly kroje a dobové oblečení členů souboru.
I naše děti přispěly ke sváteční náladě. Už od podzimu nacvičovaly v pondělním kroužku vánoční písně. Jejich ústy zde zazněla Tichá noc, koleda Beránku náš a s největší vervou a nadšením zapěly píseň Štědrý večer nastal (od Xindla X).
Popíjel se vánoční čaj, zobalo cukroví od maminek. Na závěr setkání si ještě všichni společně zazpívali několik koled. Poté si děti vyzvedli rodiče, kteří společně s většími dětmi strávili čas besídky v blízkém bowlingu.
Přejeme všem krásný a příjemný zbytek adventu, krásné vánoce a do nového
roku spoustu pevného zdraví, štěstí a pohody!!!
________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *